Gelieve je opnieuw in te schrijven.

Syinna – Pluim 33, 8550 Zwevegem

Opleiding: Hoogwerker, basis, dag 1 – 2-daagse opleiding

maandag 12 mei 2025
Werken met een hoogwerker brengt specifieke gevaren met zich mee, zowel voor de operator als voor de mensen in de directe omgeving. Deze 2-daagse opleiding richt zich op het veilig gebruik van hoogwerkers en wordt aangepast aan de middelen en risico’s binnen jouw bedrijf. De focus ligt op het correct handelen op hoogte, het omgaan met risico’s gerelateerd aan de ondergrond en omgevingsfactoren, en het juiste gedrag in geval van een noodsituatie.

Beschrijving

De opleiding wordt gegeven door ervaren en gedreven instructeurs met uitgebreide kennis van de praktijk. Zij zorgen ervoor dat de cursisten de vaardigheden en kennis verwerven die nodig zijn voor het veilig werken met hoogwerkers.

Inhoud van de opleiding:

  • Inleiding: Veilig werken op hoogte

  • Ongevallencasuïstiek: Analyse van incidenten

  • Veiligheidspiramide en ijsbergtheorie: Basisprincipes van veiligheid

  • Soorten hoogwerkers: Overzicht van beschikbare types

  • Soorten aandrijvingen: Verschillende aandrijfsystemen en hun toepassingen

  • Gedrag op de hoogwerker: Correcte houding en werkmethoden

  • Gebruik van de hoogwerker: Bediening en veiligheid

  • Werken op hoogte: Risico’s en preventiemaatregelen

  • Ergonomie: Hoe om te gaan met fysieke belasting

  • Omgevingsfactoren: Invloed van de werkplek en weersomstandigheden

  • Onderhoud van de hoogwerker: Periodieke controles en veiligheid

  • LMRA (Last Minute Risk Assessment): Het uitvoeren van een risicobeoordeling voor de start van het werk

  • Aandachtspunten: Specifieke aandacht voor veilig werken

Praktische informatie

Let op: deze opleiding heeft een datum in het verleden, waardoor inschrijven niet meer mogelijk is

Meer opleidingen

vrijdag 13 maart 2026

EHBO – opfrissing

Syinna – Pluim 33, 8550 Zwevegem
Een ongeval is zo gebeurd en komt altijd onverwacht. Heel vaak is het de adequate eerste reactie die het verschil maakt, soms zelf tussen leven en dood.
vrijdag 13 maart 2026

EHBB Eerste Hulp Bij Brand – Basisopleiding Brandbestrijding

Syinna – Pluim 33, 8550 Zwevegem
De gevolgen van een brand kunnen verwoestend zijn, maar het juiste ingrijpen door een goed getrainde medewerker kan de schade aanzienlijk beperken. Het tijdig gebruik van kleine blusmiddelen kan niet alleen de schade beperken, maar is ook van groot belang voor de veiligheid van iedereen. Tijdens deze opleiding leer je hoe je effectief kunt reageren bij branden binnen je bedrijf, wat niet alleen cruciaal is voor de veiligheid, maar ook voor de verzekering.
donderdag 19 maart 2026

EHBO Basis – 2 daagse

Syinna – Pluim 33, 8550 Zwevegem
Ben je werkgever van >20 werknemers dan is de basisopleiding 2-daagse vereist. Een ongeval is zo gebeurd en komt altijd onverwacht

Ontwikkel uw vaardigheden dankzij

ons ruim aanbod van opleidingen

Vijf voordelen van een ELOYA-lidmaatschap

ELOYA

Christmas

Een magische basketbalervaring voor onze leden!

26/12/2024

ING Arena – Miramarstraat, 1020 Brussel