Gelieve je opnieuw in te schrijven.

Syinna – Pluim 33, 8550 Zwevegem

Opleiding: VCA – Basis – Veiligheid, Gezondheid en Milieuchecklist Aannemers

maandag 02 juni 2025
Steeds meer bedrijven eisen dat hun aannemers en onderaannemers zich bewust zijn van de risico’s op de werkplek en werken volgens de hoogste veiligheidsnormen. De VCA-opleiding is de erkende referentie om aan te tonen dat een bedrijf veilig en gezond werkt.

Beschrijving

Tijdens deze opleiding krijgen de deelnemers zowel theoretische kennis als praktische tips over veilig gedrag op bouw- en werkterreinen. De opleiding wordt gegeven door ervaren instructeurs, wat de effectiviteit en het slaagpercentage van de cursus aanzienlijk verhoogt.

Inhoud van de Opleiding:

  • Wetgeving: Overzicht van de relevante wet- en regelgeving omtrent veiligheid, gezondheid en milieu

  • Gevaren, risico’s en preventie: Identificatie van risico’s en het nemen van preventieve maatregelen

  • Ongevallen, oorzaken en preventie: Begrip van de oorzaken van ongevallen en hoe deze te voorkomen

  • Veiligheidsgedrag: Wat is veilig gedrag op de werkplek en hoe kan dit worden bevorderd

  • Taken, rechten, plichten en overleg: De verantwoordelijkheden van werknemers en werkgevers, evenals het belang van overleg

  • Procedures, instructies en signalering: Werken met duidelijke veiligheidsprocedures en het belang van juiste signalering

  • Noodsituaties: Hoe te handelen in geval van een noodsituatie

  • Gevaarlijke stoffen: Werken met en omgaan met gevaarlijke stoffen op de werkplek

  • Brand en explosie: Veiligheidsmaatregelen met betrekking tot brand en explosies

  • Arbeidsmiddelen: Het juiste gebruik van arbeidsmiddelen en gereedschappen

  • Specifieke werkzaamheden en omstandigheden: Veilige werkmethoden voor specifieke risicovolle werkzaamheden

  • Elektriciteit en straling: Veilig werken met elektriciteit en omgaan met stralingsgevaar

  • Ergonomische werkplek: Het creëren van een ergonomisch verantwoorde werkplek

  • Persoonlijke beschermingsmiddelen: Het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM) en de juiste toepassing

Praktische informatie

Let op: deze opleiding heeft een datum in het verleden, waardoor inschrijven niet meer mogelijk is

Meer opleidingen

woensdag 28 januari 2026

VCA – Basis

ELOYA – Bergensesteenweg 797, 
1600 Sint-Pieters-Leeuw
Steeds meer bedrijven eisen dat hun aannemers en onderaannemers zich bewust zijn van de risico’s op de werkplek en werken volgens de hoogste veiligheidsnormen. De VCA-opleiding is de erkende referentie om aan te tonen dat een bedrijf veilig en gezond werkt. VCA is een veelgebruikt checklist/beheerssysteem om een veilige en gezonde werkomgeving te bevorderen. Hoewel het nergens in een wet of norm beschreven staat, wordt VCA wel als een algemene standaard voor veiligheid beschouwd.
donderdag 05 februari 2026

VCA Vol

ELOYA – Bergensesteenweg 797, 
1600 Sint-Pieters-Leeuw
Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden Ben je aannemer, leidinggevende of werkzaam in de bouw- en industriesector? Dan is het behalen van een VOL-VCA certificaat essentieel. Met dit certificaat toon je aan dat jij en je medewerkers veilig en verantwoord werken volgens de wettelijke normen en preventierichtlijnen.
woensdag 11 februari 2026

BA-4

ELOYA – Bergensesteenweg 797, 
1600 Sint-Pieters-Leeuw
Deze opleiding is bedoeld voor personen die in de buurt van elektrische installaties werken, zonder directe elektrotechnische voorkennis. Deelnemers leren veilig werken en omgaan met meettoestellen om spanning (Volt), weerstand (Ohm) en stroomsterkte (ampère) te meten.

Ontwikkel uw vaardigheden dankzij

ons ruim aanbod van opleidingen

Vijf voordelen van een ELOYA-lidmaatschap

ELOYA

Christmas

Een magische basketbalervaring voor onze leden!

26/12/2024

ING Arena – Miramarstraat, 1020 Brussel